טיפולים טבעיים בסרטן: עירוי ויטמינים

ויטמין C במינון גבוה לוחם בסרטן

ויטמין C אינו רק חלק מפיתרון של תזונה לחולי סרטן אלא מהווה כיום כחלק בלתי נפרד מהטיפול הטבעי לחולים עם סוגי מחלות סרטן שונים כאשר ניתן בעירויים תוך וורידיים.
עירוי תוך-ורידי של ויטמין C במינונים גבוהים מהווה שיטת טיפול העשויה לפגוע בתאי סרטן. כך עולה ממחקרים שנעשו ב- NIH- המרכז לחקר הבריאות הלאומי של ארצות הברית, וכן במחקרים קליניים נוספים. עירוי ויטמינים שנחשב כיום טיפול אלטרנטיבי לסרטן, עומד להיכנס כחלק מהטיפול הכולל במחלה זו.

כך פועל הטיפול באמצעות עירוי ויטמינים כנגד מחלות הסרטן

ויטמיןC פועל כנגד הסרטן תוך שהוא מנצל את השוני הקיים בין תאים בריאים לבין תאים סרטניים. התאים הבריאים בגוף מתפקדים בסביבה עתירת חמצן, לעומת התאים הסרטניים שפועלים ומשגשגים בסביבה דלת חמצן אך עשירה בגלוקוז. ויטמיןC דומה לגלוקוז במבנהו המולקולרי, ולפיכך במפגש עם התא הסרטני הוא מצליח להטעות ולחדור אליו בקלות, ואז הוא פועל להשמדתו. כך פועלת שיטת עירוי ויטמינים.
ויטמיןC במינונים גבוהים במיוחד יוצר מימן על חמצני (H2O2) – רדיקל חופשי אשר עלול לפגוע בתאים. רדיקל זה מנוטרל על ידי אנזים הקטלז המצוי בתאים בריאים, ואיננו קיים בתאים סרטניים. כך נפגע התא הסרטני במפגש עם מינון גבוה של ויטמין C. הטיפול הינו סלקטיבי ופוגע בתאי סרטן בלבד ללא פגיעה בתאים בריאים.

עירוי ויטמנים

עירוי ויטמינים – הכימותרפיה הטבעית

מחקר מעבדתי משותף בין המרכזים הרפואיים הגדולים בעולם ביניהם הארווארד, ייל, ג'והן הופקינס ועוד אשר פורסם ב 2015, אישר ואישש את דרך הפעולה האנטיסרטנית של ויטמין C כאשר ניתן במינונים גבוהים לווריד. בעקבות מחקר זה, קרוב לוודאי שהטיפול ויטמין C סרטן – כאשר מוזרק לתוך הוריד (טיפול הניתן כיום במסגרת רפואה משלימה לחולי סרטן) יינתן בעתיד כחלק בלתי נפרד מהטיפולים בבתי החולים.

ויטמין C במינון גבוה במחקרים קליניים

במחקרים במרכז הרפואי של אוניברסיטת קנזס נמצא כי הוספת ויטמין C תוך ורידי במינונים גבוהים לטיפולים בכימותרפיה בסרטן השחלות משפר את תוצאות הטיפולים.
מחקרים מגרמניה מדגימים את חשיבות הטיפול בויטמין C תוך ורידי בסרטן שד יחד עם הטיפולים בכימותרפיה והקרנות.
במחקר מעבדתי שנערך באוניברסיטאות הרווארד, ג'ון הופקינס וטפט, ריכוזים גבוהים של ויטמין C מונעים התפתחות תאים של סרטן המעי הגס.
במחקר קליני אשר נערך באוניברסיטת איווה נמצא כי הוספת ויטמין C תוך ורידי במינון גבוה לטיפולים בכימותרפיה מכפיל את ההישרדות של חולים עם סרטן הלבלב.

הטיפול בעירויי ויטמינים במרכז רפואי "ניו הופ"

ב-מרכז רפואי "ניו-הופ" ניתנים עירויים של ויטמיןC במינונים גבוהים. בנוסף לוויטמין C, עירוי ויטמינים מכיל מספר רב של ויטמינים נוספים, מינרלים, חומרים הומיאופטיים וחומרים אחרים לפי פורמולה המותאמת באופן אישי לכל חולה.
המינון המירבי של ויטמין C בכמוסות הינו 10 גר' ליום. מינון גבוה יותר דרך הפה גורם לשלשולים חזקים ואינו נסבל. לכן הטיפול בויטמיןC במינון גבוה אפשרי אך ורק כאשר ניתן בעירוי תוך ורידי.
מעבר להשפעה הישירה על הגידול, עירויים אלה עשויים לשפר את מצבו הכללי של החולה, ופועלים לשיפור התפקוד של מערכת החיסון כנגד תאי הסרטן.
ויטמין C ניתן במרכז רפואי "ניו-הופ" במינונים הולכים ועולים עד למנה של 50 גר' בעירוי הניתן 3 פעמים בשבוע.
הטיפול של עירוי ויטמינים הינו ללא תופעות לוואי וללא נזקים.