טיפולים נוספים

עירויי סלניום

הסלניום הינו מינרל חשוב בגוף האדם. מחקרים מראים קשר בין סלניום ועיכוב מחלת הסרטן.
טיפול בסלניום במינון גבוה מעכב התפתחות תאי סרטן, ומצד שני אינו גורם להפרעה בפעילותם של תאים בריאים.
הטיפול בסלניום מבוצע בשילוב דיאטה מתאימה.

תוספי מזון

השימוש בתוספי תזונה לצורך טיפול אלטרנטיבי לסרטן, הולך וצובר תאוצה בשנים האחרונות.

לצד מחקרים המצביעים על יעילות תוספי המזון השונים כחלק מהטיפול במחלות הסרטן, נמצא גם כי תוספי המזון מהווים תמיכה לחולים המקבלים כימותרפיה והקרנות, עשויים לשפר יעילות טיפולים אלה, ועוזרים לטיפול בתופעות הלוואי של הטיפולים ובתסמינים השונים הנגרמים ע"י המחלה.
במרכז רפואי "ניו-הופ" מתאימים באופן אישי את הטיפול בתוספי המזון (ויטמינים, מינרלים, חומצות אמינו ושומן, צמחי מרפא, פטריות רפואיות, אנזימים, הורמונים וכו'). ההתאמה לחולה מתבצעת עפ"י סוג המחלה, דרגת התקדמותה, מצבו הכללי והתזונתי והטיפולים שהוא מקבל.

תזונה

20483481

בשנים האחרונות יותר ויותר מחקרים ברפואה הקונבנציונלית מצביעים על קשר ישיר בין תזונה לבין מניעה וטיפול במחלות הסרטן. שינוי הרגלי תזונה עשוי לשפר בצורה משמעותית את סיכויי ההישרדות של החולים.

במרכז רפואי "ניו-הופ" מתייחסים אל תזונה נכונה כאל תרופה נוגדת סרטן (Food as medicine). הטיפול בתזונה המוצע לחולי סרטן, איננו דיאטה זמנית אלא שינוי קבוע בהרגלי אכילה. טיפול זה מבוסס על הידע כי קיימים מוצרי מזון המעודדים פעילות תאי סרטן ומהם יש להימנע, לעומת מוצרי מזון המכילים חומרים הבולמים התפתחות תאי סרטן ואותם מומלץ לצרוך.

שינוי הרגלים

מעבר לשינויים בתזונה, מחקרים רפואיים שהופיעו בשנים האחרונות מצביעים על קשר ישיר בין פעילות גופנית, הפחתת מצבי סטרס וטיפול בהפרעות שינה לבין מניעה, טיפול וסיכויי ההישרדות של חולי סרטן.