גלוונותרפיה ECT=Electro-Chemical-Therapy))

גלוונותרפיה – טיפול טבעי בסרטן בעזרת זרם חשמלי ישיר

גלוונותרפיה או אלקטרו-כמיקל-תרפיה (ECT=Electro-Chemical-Therapy) הינה שיטת טיפול בסרטן ללא כימותרפיה, בה מעבירים זרם חשמלי ישיר (זרם גלוונו) בתוך הגידול. העברת הזרם מתבצעת ע"י החדרת אלקטרודות לתוך הגידול או ע"י אלקטרודות חיצוניות המונחות מעל ומתחת לאזור הגידול. הטיפולים ללא תופעות לוואי וללא כאבים.
השיטה פותחה על ידי ד"ר רודולף פקר מאוסטריה, ופרופ' ביורן נורדנסטרום ממכון קרולינסקה בשבדיה, שפעל להפצתה בעולם הרפואה. כיום משתמשים בגלוונותרפיה בבתי חולים בעולם בכלל ובסין בפרט.

כך פועלת השיטה

הזרם החשמלי הישיר משנה את ערכי ה-pH ואת השדות החשמליים בתוך רקמת הגידול, ובכך מפריע לתהליכים מטבולים חיוניים בתוך התאים.

השדות החשמליים בתוך התאים אחראים על הפעלת המשאבות התוך-תאיות שפועלות להכנסה והוצאה של אלקטרוליטים וחומרים חיוניים אחרים לתוך ואל מחוץ התא. הפרעה בפעילות המשאבות היא קריטית, שכן היא גורמת לחדירות יתר של מעטפת התא לאלקטרוליטים שונים, ובכך גורמת להרכב חומרים לקוי בתוך התא, מה שגורם להפרעה קשה לתפקוד התא. למעטפת התא יש תנגודת כנגד זרמים חשמליים, אך התנגודת של מעטפת התאים הסרטניים נמוכה מזו של תאים בריאים. כיוון שכך, אפקט ההרס של הגלוונו פועל רק בתאי סרטן בעוד שרקמות בריאות לא נפגעות.

כתוצאה מהשדות החשמליים בתוך התא הנוצרים בזמן הטיפול בגלוונותרפיה, נוצר בתוך התא ריכוז גבוה של חומצה HCL, חומר הגורם נזק לתא הסרטני.

גלוונותרפיה ומערכת החיסון: שחרור אנטיגנים של הגידול לתוך מערכת הדם בזמן הטיפול בגלוונותרפיה גורמת לתגובה אימונולוגית בגוף ומשפרת את פעילות מערכת החיסון כנגד תאי הסרטן.

גלוונותרפיה: טיפול לא רעיל בסרטן

בדומה לטיפול בהיפרתרמיה, גם הגלוונותרפיה הינה שיטה סלקטיבית, הגורמת נזק לתאי גידול ללא פגיעה בתאים בריאים.
לכן לטיפול בגלוונותרפיה אין תופעות לוואי, אינו גורם לנזקים לרקמות הגוף השונות ואינו כרוך בכאבים.
ניתן להשתמש בטיפול בגלוונותרפיה גם אצל חולים במצב כללי ירוד אשר אינם יכולים לעמוד בטיפולים אחרים.

גלוונותרפיה

גלוונותרפיה

גלוונותרפיה-טיפול בסרטן ללא כימותרפיה

קיימים דיווחים על הצלחה של שיטת טיפול זו בגידולים שונים כגון:
גידולים של העור, גרורות בעור מגידולים שונים, גרורות בכבד, גידולים בלדן (וגינה), גידולים בפי הטבעת (אנוס), גידולים באזורי הראש-צוואר, גידולים רקטלים, סרטן שד מתקדם מקומית, גידולי ריאה, גידולים של הקיבה, גידולים של הושט, סרקומה, סרטן הערמונית.
במחקר שנערך בבית החולים האוניברסיטאי של פרנקפורט נמצא שטיפול בגלוונותרפיה אצל חולים עם סרטן הערמונית הביא לעצירה בהתקדמות המחלה אצל 95% מהם ואצל קרוב ל50% מהם נצפתה הקטנה או העלמות של הגידול.

שילוב של גלוונותרפיה עם שיטות טיפול נוספות

השינויים בהולכה התוך תאית הנגרמים עקב גלוונותרפיה עשויים לשפר את החדירה של כימותרפיה לתוך תאי סרטן ואת יעילות הכימותרפיה ועשויים לשפר גם את הפעולה של הקרינה המייננת על גידולים.

טיפולים בגלוונותרפיה במרכז רפואי "ניו-הופ"

במרכז רפואי "ניו-הופ" שיטת הגלוונותרפיה מהווה שיטה נוספת וחשובה באמצעות טיפול אלטרנטיבי לסרטן. גלוונותרפיה הינה שיטת טיפול טבעית בסרטן ללא כימותרפיה. שילוב הטיפול בגלוונותרפיה עם שיטות טיפול נוספות מהווה חלק חשוב במגוון הטיפולים הנקראים רפואה משלימה לחולי סרטן.
הטיפול העיקרי בגלוונותרפיה הינו בעזרת אלקטרודות חיצוניות (ולא בטיפול חודרני בעזרת מחטים בתוך הגידול).
מרכז רפואי "ניו-הופ" – הטיפול במרכז נמצא יעיל כחלק מהטיפולים בסרטן שד מתקדם מקומית, גידולים עם גרורות בכבד ובאברים בתוך הבטן, בגידולים של העור בגידולים של מעטפת הריאה (מזוטליומה) ועוד.