גידול סרטני

מחלת הסרטן הייתה נדירה יחסית בתחילת המאה ה-20 והפכה למגיפה ולסיבת המוות המובילה במרבית המדינות בעולם.

א. מציאת גוש סרטני בגוף

חולים רבים מתארים את הרגע בו מיששו באופן פיזי גוש בגוף, גוש אשר לאחר בדיקות אובחן כגוש סרטני. אצל חולים אחרים הגוש אינו נמוש ממשית אך נצפה בבדיקות ההדמיה ( סי טי, פט, סונר וכו') כגוש באברי הגוף השונים כמו גוש במעיים, גוש בריאה, גוש בכבד וכו'.

החולים מתארים את הרגע בו ראו או מששו לראשונה את אותו גידול סרטני, כרגע הקשה בו חשו כי "חטפו נבוט בראש".

ב. משמעות של גידול סרטני בגוף

המשמעות של גילוי גידול סרטני בגוף ברורה כיום לכל אחד. המשמעות הראשונה היא כי החולה המאובחן עומד בפני תקופה קשה של טיפולים, ניתוחים, הקרנות, כימותרפיה ועוד. בתקופה זו עליו להיפרד מאורח חייו הרגיל, עבודתו, חיי המשפחה, בילויים וכו' ולהקדיש את זמנו למלחמה במחלת הסרטן, כדי לעצור, להקטין ולהעלים את הגוש הסרטני.

גידולים סרטניים דורשים הקרבה רבה גם של החולה אך גם של בני המשפחה והחברים להם הוא זקוק ללווי ותמיכה ברגעים הקשים, בטיפולים הקשים ובזמן הבשורות הקשות.

ג. טיפולים משלימים בסרטן

הטיפול כיום בסרטן כולל את הטיפולים הקונבנציונליים הניתנים לרוב בבתי החולים. ניתוח, הקרנות, כימותרפיה, טיפולים הורמונליים, טיפולים באימונותרפיה, טיפולים ביולוגיים ועוד, שיפרו בשנים האחרונות את משך ההישרדות של חולי סרטן אך אצל חלק לא קטן מהחולים המחלה תהיה עמידה לטיפולים ולא תעלם ועלולה אפילו להמשיך ולהתקדם.

לכן כיום, למעלה מ 80% מהחולים משלבים שיטות טיפול נוספות, שיטות של טיפולים אלטרנטיביים בסרטן כחלק בלתי נפרד מהטיפולים. שיטות אלה כוללות דרכי טיפול בניקוי הגוף מרעלים שהם חלק מהגורמים הקשורים בהיווצרות המחלה ומפריעים לשאר הטיפולים המשלימים בסרטן לפעול. טיפול בתזונה בסרטן מאפשר להימנע מחומרי מזון המעודדים את פעילות תאי הסרטן ולצרוך חומרי מזון המכילים כימיקלים עם תכונות אנטי-סרטניות בתוכן.

גידול סרטני עלול להגרם מעישון

חלק חשוב מהטיפול בסרטן הינו שינוי ההרגלים שלנו. המעשנים צרכים להפסיק לעשן, צורכי האלכוהול חייבים להפחית או להפסיק לחלוטין את השתייה, חולים בעלי משקל עודף צריכים להפחית במשקל הגוף. פעילות גופנית סדירה מומלצת במשך כל תקופת הטיפולים ולאחריהם.

הפחתת מתחים, שיפור איכות השינה, טיפולים במדיטציה ועוד, משפיעים על פעילות מערכת החיסון דרך מערכת הגוף-נפש.

תוספי מזון החל מוויטמינים ומינרלים, וכלה בצמחי מרפא וחומרים אחרים, משפיעים ישירות הן על פעילות מערכת החיסון והן על הפעילות של התאים הסרטניים.

טיפולים אחרים כמו היפרתרמיה טיפול בסרטן, גלוונותרפיה, עירויים של ויטמינים וצמחי מרפא בריכוזים גבוהים, טיפולים ב 17-B (אמיגדלין), באיסקדור ובחומרים אחרים הנחשבים בעלי השפעה על על גידול סרטני, כל אלה הפכו לטיפולים מקובלים הניתנים כיום בכל העולם במרכזים רפואיים מיוחדים ונקראים גם טיפולים משלימים בסרטן.

ד. גוש סרטני

האבחון של גוש סרטני אינו סוף פסוק. שימוש מוסכל בכל דרכי הטיפול יחד עם ההחלטיות של החולה, התמיכה של בני המשפחה, הנחישות, התמיכה של הרופאים וכל הצוותים הרפואיים, כל אלה הם ה must והדרך היחידה להתגבר על המחלה הקשה ולשנות את כיוונה ואת כוונתה.